Home Products Catalog News About References Multimedia Contact Čeština English
References
- we apologize, this page is currenly in translation process

Výměna VO obec Nebužely
V polovině roku 2018 jsme realizovali výměnu veřejného osvětlení v obci Nebužely u Mělníka. V rámci zakázky bylo vyměněno staré a nevyhovující osvětlení za moderní a úsporné LED lampy vyrobené naší společností v EU. Celkem bylo osazeno více jak 100 ks svítidel iLED PSL 40 a iLED PSL 20. Na místní přechod pro chodce jsme nainstalovali 2 ks iLED CrossWalk S 60, které zajišťují dobrou viditelnost chodců na přechodu i na velkou vzdálenost. V rámci zakázky jsme také obnovili některé poškozené úseky kabelového vedení. Zcela nové osvětlení jsme instalovali v ulici U Hřbitova. Celkově bylo třeba nově dodat 20 ks 6m a 17 ks 4,5m stožárů, více něž 800 m AYKY kabelu 4x16 mm a další nezbytný elektroinstalační materiál.

Před výměnou veřejného osvětlení naší společností obec platila měsíčně za spotřebu elektrické energie a opravy veřejného osvětlení 15.260 Kč.

Nyní bude platit 6.163 Kč měsíčně. Úspora je tak 60%.

Obec bohužel nedosáhla na dotační program, zakázku jsme tak řešili za pomoci financování s odloženou splatností, která nijak obec nezadlužila. V praxi to znamená, že bude obec platit po dobu záruky měsíční splátku bance z uspořených nákladů na provoz veřejného osvětlení, které má "zdarma" kompletně obnovené.

Veřejné osvětlení města Hroznětín
Spolupracovali jsme na veřejném osvětlení v ulici Karlovarská, Koželužská a k Sídlišti.
Ve spolupráci s partnerskou firmou jsme realizovali výměnu veřejného osvětlení v obci Hroznětín od září 2017

V ul Koželužská došlo k výměně stávajících sodíkových svítidel a náhradě za LED svítidlo PSL 35. Došlo k úpravě výložníků a následnému ošetření stávajících sloupů pozinkovou barvou. V ul. Karlovarská a Sídliště došlo k výměně elektrického vedení, které již bylo nevyhovující, osazeny byly zcela nové sloupy a na výložníky nainstalované naše svítidla PSL 50 a PSL 20. Zakázka se realizovala na 3 etapy a v prosinci 2017 byla ukončená k spokojenosti vedení města Hroznětín.

Původní odběr elektrické energie nahrazovaných svítidel byl 10,125 kW.

Odběr instalovaných svítidel je 2,025 kW. Tedy – 80% úspora .

Budeme li tedy počítat cenu jedné kWh za 4kč – roční úspora činní 130.487 Kč

Areál Hamr Sport Štěrboholy
Nasvícení hracích ploch LED homogenním světlem bez oslnění hráčů na jednotlivých kurtech při splnění norem pro průměrmou osvícenost kurtu pro zápasy Mistrovství Evropy a Mistrovství České Republiky v Badmintonu

Dokázali jsem splnit podmínky pro osvětlení Mistrovství Evropy konané v Listopadu 2017 a Mistrovství České republiky konané v Lednu 2017. Technický delegát změřil průměrnou hodnotu na hrací ploše ˃1100 lx. Instalováno bylo 116 svítidel z vlastní produkce s označením iLED sport industry solution. Na důkaz spokojenosti a perfektního vyřešení zadání jsme obdrželi potvrzení o realizaci podepsané Českým badmintonovým svazem.

Použité normy : ČSN EN 12193, předpis ČBaS a manuál International Badminton Federation .

Obdržený certifikát

Kompletní rekonstrukce pouličního
osvětlení v makedonském Ohridu

Společnost HDT impex s.r.o. společně s ICS Systémy s.r.o. realizovala projekt komplexní výměny veřejného osvětlení v Ohridu. Historické město Ohrid leží v jihozápadní části Republiky Makedonie u severovýchodního břehu stejnojmenného jezera. Jedná se o významné turistické centrum Makedonie, které je od roku 1980 zapsáno mezi světové dědictví UNESCO.

Zakázka kompletní výměny veřejného osvětlení za nová a úsporná LED svítidla byla unikátní nejenom svým rozsahem, ale také způsobem financování. Výměna veřejného osvětlení v hodnotě 3,5 milionu EUR byla financována formou PPP projektu (spolupráce veřejného a soukromého sektoru). Město Ohrid ušetří 80% původních nákladů na spotřebu energie veřejného osvětlení.

Použité LED osvětlení bylo vyrobeno v EU. Výhradním dodavatelem technologie byla naše společnost HDT impex, která několik měsíců vyvíjela speciální LED svítidla s unikátní optikou. Technici vyměnili více než 8.000 světelných bodů za moderní LED svítidla. Jednalo se o klasická silniční a pouliční světla a speciální LED světelné zdroje pro unikátní lucerny v historické části města, které mají design typické místní architektury (tzv. „ohridského domu“). Řešili jsme také požadavky na použití odlišných teplot barev veřejného osvětlení v různých částech města.

26. dubna 2016 proběhlo v hotelu Millenium Palace v Ohridu slavnostní předání celého projektu. Akce se osobně zúčastnil starosta opštiny Ohrid Nikola Bakračeski, velvyslanec ČR Miroslav Rameš, pozvaní starostové dalších makedonských měst, řada místních významných podnikatelů a zástupci obou karlovarských společností, které zakázku realizovaly

Tisková zpráva

VEŘEJNÉ
osvětlení

INTERIÉROVÉ
osvětlení

EXTERIÉROVÉ
osvětlení

PRŮMYSLOVÉ
osvětlení